https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/novela-upravujici-hluk-na-letistich-miri-opet-ke-schvalovani
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Novela upravující hluk na letištích míří opět ke schvalování

13.4.2017 08:00 | PRAHA (ČTK)
Novela ve vládou předložené podobě počítá v boji s hlukem s tím, že provozovatelé budou muset vypracovávat zprávy o provozu a hluku na letišti i o zavedených nebo zamýšlených opatřeních. / ilustrační foto
Novela ve vládou předložené podobě počítá v boji s hlukem s tím, že provozovatelé budou muset vypracovávat zprávy o provozu a hluku na letišti i o zavedených nebo zamýšlených opatřeních. / ilustrační foto
Poslanci včera opět propustili do třetího čtení novelu zákona o civilním letectví, která má na základě evropské směrnice především řešit boj s hlukem na letištích. Během projednávání se ale projevily spory mezi ministerstvy obrany a dopravy, které se týkaly provozování letišť. Obrana se obávala, že by mohla o část letišť přijít. Poslanci proto začátkem února místo schvalování vrátili novelu k dalšímu projednání, aby ministerstvo dopravy mělo čas přijít s řešením.
 

Ministerstvo obrany mělo strach, že kvůli jednomu z pozměňovacích návrhů by mohlo přijít o letiště Plzeň Líně. Podle ministerstva by pozměňovací návrh znamenal, že by provozovatel letiště mohl požádat o vyvlastnění pozemků, na kterých stojí. Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) včera před poslanci řekl, že obě ministerstva nakonec dospěla k tomu, že ke vzájemně přijatelnému řešení je možné dospět pouze v delším časovém horizontu a nikoli pod časovým tlakem. "Podařilo se nalézt dohodu, že to teď řešit nebudeme, protože ono to není úplně jednoduše řešitelné," řekl Ťok ČTK.

"Zároveň byla potvrzena dohoda, kterou jsem uzavřel s ministrem obrany (Martinem Stropnickým, ANO), že žádná ze stran nepodpoří žádný pozměňovací návrh směřující do právní úpravy provozování letišť," řekl Ťok před poslanci. Ministerstvo podle něj podporuje jen některé pozměňovací návrhy, jako je například zvýšení nejvyšší povolené hmotnosti leteckých modelů na 25 kilogramů nebo možnost pilotů létat pro aerolinky i na živnostenské oprávnění.

Novela ve vládou předložené podobě počítá v boji s hlukem s tím, že provozovatelé budou muset vypracovávat zprávy o provozu a hluku na letišti i o zavedených nebo zamýšlených opatřeních. Budou muset také hodnotit jejich dopady.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist