https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/novou-vyhlidku-v-usti-nad-labem-opakovane-nici-vandalove
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Novou vyhlídku v Ústí nad Labem opakovaně ničí vandalové

31.7.2020 10:42 | ÚSTÍ N.L. (ČTK)
Otevření vyhlídky Vlastimila Cajthamla v Ústí nad Labem.
Otevření vyhlídky Vlastimila Cajthamla v Ústí nad Labem.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
V Ústí nad Labem v městské části Střekov se jen před několika dny otevřela vyhlídka známého ústeckého turisty Vlastimila Cajthamla. Některé části vyhlídky však opakovaně ničí vandalové, na místo proto obvod nainstaloval fotopasti. ČTK to řekla Martina Čechová, vedoucí městského odboru péče o vzhled obce, investic a silničního hospodářství.
 

Podle webu Klubu českých turistů se Vlastimil Cajthaml za dobu své dlouholeté vysoce aktivní činnosti stal prvním mistrem sportu v turistice, nositelem titulu mistr turistiky, zasloužilý mistr turistiky, vyznamenání Čestného odznaku Vojty Náprstka a řady zlatých odznaků. Hlavními iniciátory výstavby vyhlídky byli ústečtí turisté v čele s Karlem Punčochářem.

Vyhlídka byla financována z participativního rozpočtu z loňského roku, vyšla na 350 000 korun. Podle Čechové její výstavba trvala tři měsíce.

Na vyhlídku, na níž se jde ze Švabinského ulice, míří množství výletníků, zaměřili se na ni ale i vandalové. "Soustavně a úmyslně ničí součásti vyhlídky, hlavně kotevní lana. Z tohoto důvodu jsme požádali městskou policii o umístění fotopastí. Výstup pak budeme předávat Policii České republiky," uvedla Čechová.

Z participativního rozpočtu již vzniklo dětské hřiště v ústecké čtvrti Brná a posezení ve čtvrti Sebuzín. Rada města schválila, že letošní participativní rozpočet zruší a peníze na něj vyčleněné nechala převést na finanční odbor, který prostředky využívá na řešení dopadů koronaviru.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist