https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/novy-bor-se-pripoji-k-projektu-hodina-zeme-a-ponori-se-do-tmy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Nový Bor se připojí k projektu Hodina Země a ponoří se do tmy Video

27.3.2020 00:18 | NOVÝ BOR (ČTK)
Nový Bor na Českolipsku se v sobotu připojí k projektu Hodina Země.
Nový Bor na Českolipsku se v sobotu připojí k projektu Hodina Země.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Nový Bor na Českolipsku se v sobotu připojí k projektu Hodina Země. Celosvětový happening již počtrnácté propojí obce, firmy i jednotlivce, jimž není lhostejná ochrana a budoucnost planety. V Libereckém kraji se vedle jednotlivců připojí spolu Novým Borem také obce jako Hrádek nad Nisou, Svor, Dolní Řasnice nebo Hlavice, zjistila dnes na stránkách projektu.
 
Plakát Hodiny Země.
Plakát Hodiny Země.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora

"Symbolickým zhasnutím světel a veřejného osvětlení dáme najevo, že v našem městě věnujeme pozornost ochraně životního prostředí a klimatu," řekla vedoucí odboru životního prostředí novoborské radnice Jitka Kopčáková. Účast dvanáctitisícového města v kampani svým rozhodnutím podpořili radní. "Přidat se může kdokoliv, stačí, když doma v uvedený den a čas zhasne," doplnila Kopčáková.

Celosvětovou akci vyhlašuje a koordinuje Světový fond na ochranu přírody (WWF). Prvním, kdo chtěl tímto netradičním způsobem upozornit na změnu klimatu, byla australská opera v Sydney v roce 2007. Postupně se vždy poslední sobotu v březnu zapojovala další města po světě. Loni se na celém světě zapojilo 187 zemí, zhaslo 3000 významných památek a připojily se miliony jednotlivců a organizací.

Česko se přidalo v roce 2010, akci koordinuje Ekologický institut Veronica. Loni se zapojilo rekordních 165 obcí, 77 firem, přes 750 jednotlivců a 11 památek. Letos je zatím přihlášených méně, důvodem může být pandemie nového koronaviru. Podle informací z internetových stránek projektu se v Česku ke kampani zatím přihlásilo 106 měst a obcí a také pět památek, přes 400 jednotlivců a zhruba 50 firem.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist