https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/novy-jicin-oznaci-popelnice-na-netrideny-odpad-qr-kody
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Nový Jičín označí popelnice na netříděný odpad QR kódy Video

3.6.2019 00:20 | N. JIČÍN (ČTK)
Město Nový Jičín nechalo všechny popelnice a kontejnery na netříděný odpad z domácností označit nálepkami s QR kódy.
Město Nový Jičín nechalo všechny popelnice a kontejnery na netříděný odpad z domácností označit nálepkami s QR kódy.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | Město Nový Jičín / facebook.com
Město Nový Jičín nechalo všechny popelnice a kontejnery na netříděný odpad z domácností označit nálepkami s QR kódy. Bude tak možné zjistit naplněnost nádob, hmotnost odpadu nebo počty vývozů. Sledování množství komunálního odpadu a nádob, do kterých je ukládán, má pomoci zastavit růst nákladů na odpadové hospodářství a důsledněji třídit směsný odpad. Sdělila to mluvčí novojičínské radnice Marie Machková.
 

"V souvislostí s připravovaným zákazem skládkování směsného komunálního odpadu a odpadu recyklovatelného a využitelného lze předpokládat, že náklady na odstranění odpadů budou stoupat. Proto se snažíme hledat cesty, které by zajistily, že zavedení nového zákona o odpadech nebude mít na naše peněženky tak výrazný vliv," uvedl novojičínský místostarosta Ondřej Syrovátka (Zelení).

Město bude kontrolovat i počty popelnic u jednotlivých domů. Vyvážet se budou jen označené popelnice. I díky informacím, které získá z QR kódů, chce město stanovit opatření, která zajistí, že náklady na odpadové hospodářství i po zákazu skládkování výrazně neporostou. V loňském roce stálo Nový Jičín hospodaření s odpady více než 24 milionů korun.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist