https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/novy-sasky-hranicni-prechod-bude-slouzit-od-prosince
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Nový saský hraniční přechod bude sloužit od prosince

15.11.2000 14:10 | TEPLICE (ČIA)
Nový celní a hraniční přechod s Německem bude od 1. prosince 2000 zprovozněn na saské straně v Cínovci na Teplicku. Ředitel severočeské Cizinecké a pohraniční policie Milan Babičík pro ČIA uvedl, že nově vybudovaná zařízení nového přechodu budou sloužit potřebám nákladní a osobní automobilové dopravy, zatímco cyklisté a pěší budou využívat přechod původní.
 

Kamiony vyvede na německý hraniční přechod z české strany nová silnice s tunelem, která bude v budoucnu bezprostředně navazovat na přivaděč mezinárodní dálnice D 8. "Nový přechod by měl výrazně snížit dlouhé fronty kamionů z Dubí na Cínovec a urychlit celní i pasové odbavení," dodal Babičík.

Součástí nově vybudovaného německého přechodu Cínovec směrem na Altenberg je vedle moderních budov a zázemí pro policisty a celníky také velké parkoviště pro více než 200 kamionů.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist