https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/novymi-prirustky-v-hodoninske-zoo-jsou-mladata-u-pustiku-brylatych
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Novými přírůstky v hodonínské zoo jsou mláďata u puštíků brýlatých

3.9.2022 00:19 | HODONÍN (ČTK)
Hodonínská zoo má nové přírůstky - mláďata puštíků brýlatých. Ze tří snesených vajec se vylíhla dvě mláďata. Mladé sovy už je možné vidět ve voliéře, informovala mluvčí zařízení Marie Blahová.
 

"S chovem puštíků brýlatých jsme začali v roce 2014, kdy jsme přivezli dvě samice ze Zoo Praha. V roce 2015 k nim přibyl samec od soukromého chovatele z Německa a první mláďata byla v zoo odchována v roce 2017," uvedl zootechnik Jiří Ingr, který se v Zoo Hodonín zabývá chovem ptactva. Doplnil, že odrostlá mláďata poputují do soukromých chovů. Mláďata se vylíhla v květnu, z hnízda vylétla v následujícím měsíci. Podle mluvčí se o ně rodiče pečlivě starají.

Puštík brýlatý dorůstá přibližně 46 centimetrů a váží asi 850 gramů. Má černohnědé zbarvení se žlutohnědým břichem a nápadnou bílou kresbou na obličeji, která připomíná brýle, a tmavý zobák se světlejším koncem. Mláďata vypadají jako negativ rodičů. Jsou převážně bílá, s tmavým obličejem. Obě pohlaví jsou v dospělosti barevně stejná, liší se pouze velikostí.

Hodonínská zahrada patří v Unii českých a slovenských zoo k těm nejmenším. Chová přes 1000 zvířat asi 280 druhů, hlavním lákadlem jsou smetanově zbarvení lvi. Loni do ní zavítalo zhruba 114 000 lidí, meziročně asi o 32 000 méně. Zoo byla loni opakovaně uzavřena, jednak kvůli vládním opatřením proti šíření koronaviru a také kvůli odstraňování následků červnového tornáda.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist