https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/np-sumava-pozadal-o-vydani-zakazu-vstupu-do-nekterych-lesu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

NP Šumava požádal o vydání zákazu vstupu do některých lesů

22.8.2017 04:00 | Č. BUDĚJOVICE (ČTK)
Bouřka a silný vítr v noci na sobotu vyvrátila na Šumavě desítky tisíc krychlových metrů stromů. Aktuální informace o stavu tras lidé naleznou na webu nebo na facebooku NP Šumava, případně je získají v informačním centru ve Stožci. / ilustrační foto
Bouřka a silný vítr v noci na sobotu vyvrátila na Šumavě desítky tisíc krychlových metrů stromů. Aktuální informace o stavu tras lidé naleznou na webu nebo na facebooku NP Šumava, případně je získají v informačním centru ve Stožci. / ilustrační foto
Foto | Zdeňka Vítková / Ekolist.cz
Šumavský národní park požádal příslušné obce o vydání zákazu vstupu do některých lesů v jižní části svého území. Na dotčených trasách po sobotní bouřce leží stromy, nebo hrozí, že spadnou. Zákaz, který se týká především oblasti kolem Stožce a Nové Pece, mohou vydat obce s rozšířenou působností, což jsou Prachatice a Český Krumlov. Novinářům to včera sdělil mluvčí šumavského národního parku Jan Dvořák.
 

"Omlouváme se za toto omezení, ale bylo nutné především z důvodu bezpečnosti návštěvníků, jelikož lesní porosty v této oblasti jsou velmi nestabilní a stále hrozí pád stromů a jejich částí," uvedl Dvořák. Do neděle by tak turisté neměli chodit na cesty Spálenou a Geometrů. Do 3. září bude zakázán vstup na cesty Ježová, Stoliční a část Trojmezné. Do 31. října budou pro turisty zavřeny Medvědí a Hraniční stezka. "Mimo tyto trasy jsme požádali o zákaz vstupu do lesních porostů podél všech tras mezi Stožcem a Novou Pecí a části stezek v okolí Český Žlebů," uvedl Dvořák.

Bouřka a silný vítr v noci na sobotu vyvrátila na Šumavě desítky tisíc krychlových metrů stromů. "Aktuální informace o stavu tras lidé naleznou na webu nebo na facebooku NP Šumava, případně je získají v informačním centru ve Stožci," řekl.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist