https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/np-sumava-spustil-registraci-pro-splouvani-teple-vltavy-2
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

NP Šumava spustil registraci pro splouvání Teplé Vltavy

1.4.2019 12:00 | VIMPERK (ČTK)
Loni Teplou Vltavu splulo 2858 lodí, což bylo o 739 více než v roce 2017. Ilustrační snímek.
Loni Teplou Vltavu splulo 2858 lodí, což bylo o 739 více než v roce 2017. Ilustrační snímek.
Šumavský národní park dnes spustil registrační systém pro zájemce o splouvání úseku Teplé Vltavy. Sezona na řece mezi Soumarským Mostem a Pěknou pro turisty začne od 1. května. Část Teplé Vltavy vede územím šumavského národního parku, proto pro splouvání platí přísnější režim. Pravidla i ceník se proti loňskému roku nemění. Informoval o tom mluvčí šumavského národního parku Jan Dvořák.
 

"Doporučujeme zájemcům, aby se předem on-line registrovali. Vyhnou se tím situaci, kdy bez předchozí rezervace přijedou k Soumarskému mostu a zjistí, že ten den se už na řeku nedostanou," uvedl Dvořák. Denní limit lodí na Teplé Vltavě se mění v závislosti na výšce hladiny řeky. Pokud je stav vody na měřicí stanici Soumarský most 50 až 61 centimetrů, plavidla musí doprovázet průvodce. Bez něj smějí vodáci na Teplou Vltavu ve chvíli, kdy je výška vody nad 61 centimetrů. Při výšce hladiny 50 až 61 centimetrů smí vyjet denně maximálně 63 lodí. Pokud hladina vystoupá nad 61 centimetrů, denně na řeku může 180 plavidel. Když hladina klesne pod 50 centimetrů, splouvání je zakázáno.

Dvořák připomněl další výhodu on-line registrace. "Je to drobnost, ale při rezervaci se platí za splouvání méně. Zájemci touto cestou zaplatí za loď 500 korun, kdežto na místě bez předchozí registrace je to bude stát 600 korun," uvedl.

Loni Teplou Vltavu splulo 2858 lodí, což bylo o 739 více než v roce 2017. Vodáci smí na řeku od května do října. V květnu se ale splouvá jen o víkendech a svátcích. "On-line registrace je velmi využívaná. Troufám si říct, že zhruba 90 procent lidí, kteří Teplou Vltavu splují, si předem místo s předstihem rezervují," uvedl Dvořák. Tradičně nejžádanější bývají termíny v prázdninových měsících.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist