https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/np-sumava-uzavrel-informacni-centra-a-navstevnicka-strediska
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

NP Šumava uzavřel informační centra a návštěvnická střediska

12.10.2020 13:33 | VIMPERK (ČTK)
Šumavský národní park provozuje devět informačních středisek.
Šumavský národní park provozuje devět informačních středisek.
Foto | Aktron / commons.wikimedia.org
Šumavský národní park kvůli koronaviru uzavřel informační centra a návštěvnická střediska. Nařízení platí do odvolání, ale objekty provoz neobnoví dříve než 25. října. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí šumavského národního parku Jan Dvořák.
 

Jde o druhé letošní uzavření informačních center a návštěvnických středisek na Šumavě. Poprvé omezení nastalo na jaře a trvalo téměř dva měsíce. Důvodem byla i tehdy opatření spojená s koronavirem.

Šumavský národní park provozuje devět informačních středisek. Kromě toho před časem zřídil návštěvnické centrum pro pozorování jelenů v Kvildě na Prachaticku a pro pozorování vlků v Srní na Klatovsku. Například do informačního střediska v Kvildě, která se nachází v centrální části Šumavy, ročně dorazí přibližně 100.000 turistů.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist