https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/np-sumava-vypsal-vyberove-rizeni-na-prace-v-lesich-za-273-milionu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

NP Šumava vypsal výběrové řízení na práce v lesích za 273 milionů

11.5.2017 13:41 | Č. BUDĚJOVICE (ČTK)
NP Šumava počítá s tím, že zásahy v lesích budou přibližně stejné jako v uplynulých dvou letech. Ilustrační snímek.
NP Šumava počítá s tím, že zásahy v lesích budou přibližně stejné jako v uplynulých dvou letech. Ilustrační snímek.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | Štěpán Rosenkranz / NP Šumava
Správa Národního parku (NP) Šumava vypsala výběrové řízení na práce v lesích na další dva roky. Předpokládaná hodnota veřejné zakázky je 273,2 milionu korun. Jde o období od 1. října 2017 do konce září 2019. Nabídky lze podávat do 12. června. ČTK to dnes řekl mluvčí Správy NP Šumava Jan Dvořák. Roční objem těžby v parku je kolem 135 kubíků dřeva.
 

Jednotlivé zakázky na práce v lese bude správa parku zadávat stejně jako v předchozích letech prostřednictvím takzvaných minitendrů. Práce zahrnují podle mluvčího především těžbu, přibližování dříví, ale i výsadbu.

"Rámcová smlouva nám na dva roky zajistí okruh firem a živnostníků, které oslovujeme v minitendrech. Ten, kdo u nás chce pracovat, musí mít uzavřenou rámcovou dohodu. Teď se jedná o to, aby se firmy přihlásily do řízení. Za období 2016 až 2017 jsme měli v rámcový dohodách 114 firem a živnostníků: jsou to jak velké firmy, které nabízejí komplexní služby, tak i jednotliví živnostníci, kteří mají třeba jenom pilu a traktor nebo nabízejí pěstování," řekl mluvčí.

NP Šumava počítá s tím, že zásahy v lesích budou přibližně stejné jako v uplynulých dvou letech. Objem těžby je poslední tři roky zhruba stejný, ročně kolem 130.000 až 135.000 metrů krychlových dřeva; obdobný plánuje park letos i na další dva roky. "Musíme být připraveni také na případné zpracování nahodilých událostí v zásahových částech jako jsou škody větrem nebo napadení podkorním hmyzem," řekl ČTK náměstek ředitele Správy NP Šumava Jan Kozel.

Přihlásit se do zadávacího řízení a podepsat rámcovou dohodu může podle něj prakticky každý, kdo má zájem ucházet se do roku 2019 o zakázky na pracích v lesích, jež obhospodařuje Správa NP Šumava. Oproti předchozím obdobím nedal park žádný limit na počet uchazečů. Ze zákona přibyla povinnost, že právnické osoby musí doložit seznam skutečných majitelů společností.

Šumavský národní park loni podle odhadů navštívily více než dva miliony lidí. V příštích pěti letech chce Správa NP Šumava obnovit více než tisíc hektarů mokřadů a rašelinišť. NP Šumava se rozkládá na ploše 680 kilometrů čtverečních.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist