https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/nymburk-nabizi-obcanum-svoz-objemneho-odpadu-na-objednavku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Nymburk nabízí občanům svoz objemného odpadu na objednávku

28.6.2020 00:20 | NYMBURK (ČTK)
Lidé mohou službu využít například na odvoz nábytku nebo spotřebičů, které by jinak jen obtížně dostávali na sběrný dvůr. Ilustrační obrázek
Lidé mohou službu využít například na odvoz nábytku nebo spotřebičů, které by jinak jen obtížně dostávali na sběrný dvůr. Ilustrační obrázek
Nymburk pro občany města zavedl novou placenou službu, nabízí svoz velkoobjemového odpadu vozem technických služeb přímo od domu. Lidé za odvoz zaplatí 300 korun, občané již o novou službu projevili zájem, řekl ČTK mluvčí radnice Petr Černohous.
 

"Na základě častých stížností našich občanů, že se v našem městě objevují zakázané černé skládky, jsme ve spolupráci s technickými službami Nymburk zajistili možnost odvozu odpadu na objednávku," uvedl Černohous.

Lidé mohou službu využít například na odvoz nábytku nebo spotřebičů, které by jinak jen obtížně dostávali na sběrný dvůr. Za 300 korun mohou lidé naplnit jednu takzvanou multikáru, pokud by měli odpadu více, musí každou další cestu zaplatit znovu.

Město podle Černohouse nabízí lidem odvoz i dalšího druhu odpadů, například stavební suti. Využít mohou například pronájem kontejneru, v tomto případě se platí 25 korun za jeden den, 37 korun za kilometr a manipulační poplatek 200 Kč.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist