https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/nymbursky-soud-dnes-pokracuje-v-reseni-sporu-nymburku-s-azosem
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Nymburský soud pokračuje v řešení sporu Nymburku s AZOSem

13.1.2017 03:10 | NYMBURK (ČTK)
Nymburský okresní soud pokračuje v řešení sporu mezi městem Nymburk a zinkovnou a lakovnou AZOS, jejíž provoz dlouhodobě obtěžuje obyvatele města zápachem. Vedení města chce, aby firma z města odešla, nebo ukončila provoz. AZOS kritiku dlouhodobě odmítá a tvrdí, že splňuje veškeré předpisy.

 

První jednání okresního soudu v úterý se zabývalo listinnými důkazy a výslechy svědků, které předvolalo město. Dnes budou vyslýcháni svědci, které si předvolal AZOS. Svědkové, kteří u soudu vystoupili v úterý, v řadě případů zmiňovali zdravotní problémy způsobené zápachem z provozu zinkovny. Obtíže prý mají až od chvíle, kdy AZOS začal ve městě působit. Řada svědků popisovala záchvaty kašle nebo svědění celého těla.

Nové vedení města se několikrát setkalo jak s vedením zinkovny, tak se zástupci spolku Permanent, který vznikl za účelem boje proti Azosu. Chtěli si vyjasnit postoje a názory na věc a prověřit informace, které předávalo minulé vedení města. O problému radnice jedná i se Středočeským krajem.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist