https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/o-povoleni-pro-vyrobce-krmiv-vafo-ma-rozhodnout-ministerstvo-zivotniho-prostredi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

O povolení pro výrobce krmiv Vafo má rozhodnout ministerstvo životního prostředí

12.11.2019 00:22 (ČTK)
O povolení pro rozšíření výroby krmiv společnosti Vafo Praha, která má provoz v Chrášťanech u Prahy, by mělo rozhodnout ministerstvo životního prostředí. / Ilustrační foto
O povolení pro rozšíření výroby krmiv společnosti Vafo Praha, která má provoz v Chrášťanech u Prahy, by mělo rozhodnout ministerstvo životního prostředí. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | repy.cz
O povolení pro rozšíření výroby krmiv společnosti Vafo Praha, která má provoz v Chrášťanech u Prahy, by mělo rozhodnout ministerstvo životního prostředí. Požádá jej o to Středočeský kraj kvůli výjimečné obtížnosti a neobvyklosti, informovala včera Helena Frintová ze středočeského hejtmanství.
 

Někteří obyvatelé z několika pražských částí si stěžují na zápach z výrobního provozu. Společnost v posledních letech investovala do technologií na čištění odpadního vzduchu desítky milionů korun a chce systém ještě zlepšovat.

Hejtmanství už dříve povolení vydalo, po odvolání hlavního města Prahy ministerstvo životního prostředí rozhodnutí kraje zrušilo. "Zrušené rozhodnutí o integrovaném povolení vrátilo ministerstvo životního prostředí minulý týden zpět k projednání našemu krajskému úřadu i k novému rozhodování," uvedl krajský náměstek pro životní prostředí a zemědělství Miloš Petera (ČSSD). Kvůli komplikovanosti případu proto navrhl, aby krajský úřad využil možnosti správního řádu, podle kterého může v tomto případu rozhodnout krajskému úřadu nadřízený orgán, tedy ministerstvo životního prostředí.

Vafo Praha za poslední roky investovala do technologií na čištění odpadního vzduchu 78 milionů korun. Poslední investicí byla druhá fáze čištění vzduchu tzv. studenou plasmou, kterou Vafo používá od jara, provoz ještě vylepšovala během léta. Firma také chce vybudovat odborný tým, který by mohl systém čištění vzduchu ještě zlepšit. Společnost též argumentuje tím, že výrobní závod v Chrášťanech vyrábí prémiová krmiva pro psy a kočky už od roku 1994. Tehdy byl podnik v dostatečné vzdálenosti od Prahy.

Podle Petery může stálé stížnosti na zápach z výrobny krmiva pro zvířata řešit jako jediný kompetentní úřad pouze Česká inspekce životního prostředí, oblastní inspektorát Praha.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist