ČIA, SITA"> O privatizaci SAD mají zájem i čeští investoři - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/o-privatizaci-sad-maji-zajem-i-cesti-investori
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

O privatizaci SAD mají zájem i čeští investoři

8.1.2001 11:00 | BRATISLAVA (<A HREF="http://cia.atlas.cz" TARGET="_blank">ČIA</A>, SITA)
Přes 100 potenciálních investorů projevilo zájem o přímou koupi 49% podílu v 17 státních podnicích Slovenskej autobusovej dopravy (SAD) prostřednictvím výběrového řízení. Informoval o tom generální ředitel sekce silniční dopravy Ministerstva dopravy, pošt a telekomunikací SR Jaroslav Hnatič. Možní investoři projevili zájem o koupi podílů ve všech podnicích, přičemž ministerstvo eviduje pro každý podnik minimálně čtyři a maximálně 10 zájemců.
 

V únoru se podle J. Hnatiče podniky SAD transformují na akciové společnosti a současně budou osloveni zájemci o koupi 49 % společnosti. Privatizace podniků podle očekávání skončí v první polovině letošního roku, kdy slovenská vláda rozhodne o prodeji jednotlivých podílů. Samotné prodeje by se měly začít realizovat v druhém čtvrtletí. Výkon práv 51% akcionáře v podnicích SAD přejde na ministerstvo dopravy, které bude spolupracovat s Fondem národního majetku SR.

Investor v první etapě zaplatí 95 až 97 % kupní ceny podniku investicemi do vozového parku příměstské a městské hromadné dopravy v průběhu tří až čtyř let, zbytek uhradí finanční formou. V druhé etapě se předpokládá převod 34% podílu na vyšší samosprávní celek a zbývajících 17 % bude znovu zprivatizováno.

O privatizaci podniků slovenské SAD zatím projevili zájem švédští, francouzští, čeští, američtí, angličtí, maďarští a slovenští investoři.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist