https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/o-stavbe-hal-u-modlan-na-teplicku-bude-rozhodovat-krajsky-urad
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

O stavbě hal u Modlan na Teplicku bude rozhodovat krajský úřad

13.7.2021 00:21 | MODLANY (ČTK)
Pohled na Milešovku a České středohoří z pole mezi Rtyní a Modlany nedaleko obce Suché
Pohled na Milešovku a České středohoří z pole mezi Rtyní a Modlany nedaleko obce Suché
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | Daniel Pitek / archiv autora
O stavbě šesti velkých skladovacích hal u Modlan a Rtyně nad Bílinou na Teplicku bude rozhodovat krajský úřad, řekla ČTK vedoucí odboru územního plánování a stavebního úřadu v Teplicích Lenka Mirgová. Obec Modlany se totiž odvolala proti předešlému rozhodnutí stavebního úřadu, který stavbu hal na zelené louce schválil.
 

Haly chce stavět firma PH-Real, má jít o tzv. PH Park. Haly mají stát 14 kilometrů jihozápadně od Ústí nad Labem, na návrší severně od silnice I/63 u přivaděče k dálnici D8. Šest hal má stát na ploše 110 000 metrů čtverečních a mají sloužit ke skladování a lehké výrobě. Záměr počítá i s výstavbou dopravní infrastruktury a 700 parkovacími místy. Pokud firma získá všechna potřebná povolení, plánuje zahájení stavby hal na přelomu let 2022 až 2023.

Ke stavbě se už v minulosti mohla vyjádřit veřejnost. Místní záměr odmítali kvůli mimořádnému zásahu do orné půdy nejvyšší kvality. Proti stavbě se na tehdejším veřejném projednání vyslovili i zemědělci, podle kterých areál bude oteplovat místní mikroklima a snižovat srážky.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist