https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/o-titul-krusnohorska-nej-bojuje-treba-meduzarium-nebo-kniha-o-koldomu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

O titul Krušnohorská NEJ bojuje meduzarium, nové stezky nebo kniha o koldomu

13.4.2024 00:45 (ČTK)
Krušné hory
Krušné hory
Titul Krušnohorská NEJ, jenž vyhlašuje sdružení SPO-NA, získá na české straně projekt s nejvyšším počtem hlasů. Nominovaných je 11 novinek v oblasti turistiky, včetně meduzária v Zooparku Chomutov nebo knihy Jana Beneše o komunitním domě (koldům) v Litvínově. Mezi návrhy je také chomutovská hvězdárna, jež vznikla z participativního rozpočtu, či kavárna v Duchu v Mostě. Lidé mohou svému favoritovi z české strany dát hlas přes webové stránky. O titul bojuje ještě šest projektů ze saské strany.
 

Mezi nominovanými je dále Kniha Nerostné bohatství Krupky, Cínovce a Moldavy. Soukromý projekt čtyř autorů vede do prehistorie dolování a přibližuje geologickou charakteristiku celé oblasti. O titul bojují ještě nové stezky na vrchu Ressl v Mostě nebo dřevěný zvěrokruh v Lesné.

Svých šest nominantů má také saská strana, o vítězi rozhodne sdružení SPO-NA se zástupci Klubu česko-německého partnerství a saského tisku na společném zasedání. Mezi nominovanými na německé straně je třeba naučná stezka Stengelhaide, rašeliniště Altenberg nebo lázně Warmbad. Nejlepší návrhy z české a saské strany budou vyznamenány cenou Krušnohorská NEJ na společném slavnostním předání.

Loni získalo ocenění uhelné safari na Mostecku, rok předtím získal nejvíc hlasů Selský dvůr v Braňanech na Mostecku.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist