https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/o-vikendu-se-kona-festival-evolution-predstavi-i-ekologicke-zemedelstvi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

O víkendu se koná festival Evolution, představí i ekologické zemědělství

23.3.2018 15:00 | PRAHA (Ekolist.cz)
Festival Evolution se uskuteční na výstaviště v Praze Holešovicích o víkendu 23. – 25. března 2018. / Na obrázku plakát festivalu
Festival Evolution se uskuteční na výstaviště v Praze Holešovicích o víkendu 23. – 25. března 2018. / Na obrázku plakát festivalu
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | evolution.cz
O tomto víkendu mohou zájemci o ekologické zemědělství ochutnat produkty českých ekofarmářů. A to na pražském výstavišti v Holešovicích, kde se uskuteční veletrh zdravého životního stylu Festival Evolution.
 

“Návštěvníci festivalu mohou ochutnat například kvalitní české bio uzeniny z produkce Biofarmy Sasov, bio ovčí a kozí výrobky od jedné z nejlepších sýrařek, co u nás máme – paní Moniky Menčíkové, bio mléko a výrobky z Ekologické farmy Amalthea Hvozd, které pro ně s láskou a péčí vyrábí Blanka Hrbková, výborné bylinné sirupy z Ekostatku Vlkaneč, nebo biodynamická vína z Vinných sklepů Kutná Hora a mnohem více,“ uvedla manažerka PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců Kateřina Urbánková.

Svaz sdružuje české ekologické zemědělce a některé ze svých členů představí v rámci společné expozice. Návštěvníci festivalu se také mohou u stánku svazu zeptat na cokoli, co je zajímá o českém ekologickém zemědělství. Zájemci z řad konvenčních zemědělců a nečlenů svazu zase mohou získat informace o výhodách členství ve svazu a možnostech ekologických farmářů v České republice.

Ekologické zemědělství má podle Urbánkové českému spotřebiteli mnoho, co nabídnout. “Na festivalu chceme ukázat, že potraviny lze vyrábět bez chemie z kvalitních lokálních surovin a s láskou k místu původu. Zveme tak všechny návštěvníky k naší expozici, ať se sami přesvědčí, jak chutná maso z krávy chované na pastvě, nebo džemy z ovoce neošetřeného chemickým postřikem,“ doplnila Urbánková ke společné expozici farmářů svazu PRO-BIO.

Festival Evolution je určen všem vyznavačům zdravého životního stylu. Návštěvníky čeká největší přehlídka certifikovaných biopotravin, ale na své si zde přijdou i příznivci různých výživových směrů. Mezi vystavovateli jsou specialisté na veganskou a vegetariánskou stravu, nebudou chybět ani rodinné firmy a farmy. Za výhodné ceny zde nakoupíte ekologické prostředky do domácnosti nebo přírodní kosmetiku. Celkem se v rámci Festivalu Evolution představí více než čtyři sta vystavovatelů z domova i ze světa.

Kompletní festivalový program včetně seznamu vystavovatelů najdete na webu Evolution.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.

tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž příroděPražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist