https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/o-vikendu-se-v-praze-uskutecni-vegansky-veletrh-veggie-planet
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

O víkendu se v Praze uskuteční veganský veletrh Veggie Planet

25.10.2016 14:00 | PRAHA (Ekolist.cz)
V Rakousku je Veggie Planet známý už několik let.
V Rakousku je Veggie Planet známý už několik let.
Hlavní město se na dva dny stane hlavním veganským městem. O víkendu 29. až 30. října se v Praze uskuteční první veletrh věnovaný veganskému životnímu stylu - Veggie Planet. Veganství bude prezentováno jak z kulinářské stránky, zdravotní, etické, ekologické a ekonomické perspektivy. Informoval o tom za organizátory David Haller.
 

Na veletrhu se svou přednáškou promluví například Tereza Vandrovcová z Otevři oči, dále také Marek Voršilka ze spolku OBRAZ – Obránci zvířat. Ze zahraničních osobností pak Olivia Ladinigová z Rakouské veganské společnosti, Martin Smrek, pořadatel Veganských hodů na Slovensku, bude hovořit o ekologii živočišné potravy. Během kuchařských ukázek se budou moci návštěvníci inspirovat k novým technikám a také ochutnat připravené speciality.

V Rakousku je Veggie Planet známý už několik let. Pořádá ho Rakouská veganská společnost (Vegane Gesellschaft Österreich) ve Vídni a ve větších rakouských městech. „V Praze je ten celosvětový boom rostlinné stravy a veganství vůbec velmi viditelný. Proto jsme se rozhodli spolu s českými partnery náš úspěšný veletrh přinést i do Prahy,“ říká předseda Rakouské veganské společnosti Felix Hnat. Veletrh Veggie Planet, který se koná ve Slovanském domě, vznikl ve spolupráci s Českou veganskou společností, OBRAZ - Obránci zvířat a Otevři oči.

„Chceme ukázat, proč je rostlinná strava stravou budoucnosti. Jde tu o budoucnost naší planety a našeho soužití s planetou jako takovou. A proto je důležité být otevření a pozvat všechny, aby se tímto tématem zaobírali v příjemném a otevřeném prostředí,“ vysvětluje Hnat důvody, proč veganské veletrhy pořádají.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist