https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/o-vzniku-spalovny-odpadu-u-melnika-jeste-neni-rozhodnuto-2
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

O vzniku spalovny odpadu u Mělníka ještě není rozhodnuto

24.2.2017 14:00 | PRAHA (ČTK)
Středočeši ročně vyprodukují zhruba 450.000 tun odpadu, toto číslo by ale mělo klesat s tím, jak se zvyšuje podíl vytříděného odpadu.
Středočeši ročně vyprodukují zhruba 450.000 tun odpadu, toto číslo by ale mělo klesat s tím, jak se zvyšuje podíl vytříděného odpadu.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
O vzniku spalovny odpadu u Mělníka ještě není rozhodnuto. Podle krajského radního pro životní prostředí Iva Šance (za STAN) hejtmanství prověří další řešení, které může být modifikací současného návrhu, ale možná bude i zcela odlišné. Šanc to řekl na úterním setkání středočeských starostů, které v Praze uspořádal Středočeský kraj.
 

Plánovaná spalovna u Mělníka má mít kapacitu až 400.000 tun odpadu ročně. Investorem stavby za několik miliard korun by byla společnost ČEZ, fungovat má podle dřívějších informací nejpozději od roku 2024. Právě tehdy má v ČR skončit skládkování komunálního odpadu.

Podle Šance ale není mělnická spalovna definitivním řešením. "Mění se legislativní podmínky, ekonomické podmínky a mění se technologie, které budou dostupné," uvedl Šanc.

Obce v okolí plánované spalovny se obávají například zvýšené dopravní zátěže. Radní pro životní prostředí v úterý starostům slíbil, že řešení bude hejtmanství hledat společně s obcemi.

Středočeši ročně vyprodukují zhruba 450.000 tun odpadu, toto číslo by ale mělo klesat s tím, jak se zvyšuje podíl vytříděného odpadu.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist