https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/obce-ci-majitele-pozemku-mohou-cerpat-z-29-milionu-kc-na-peci-o-krajinu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Obce či majitelé pozemků mohou čerpat z 29 milionů korun na péči o krajinu

23.2.2023 10:34 | PRAHA (ČTK)
Obce či majitelé pozemků mohou žádat o peníze v programu na péči o krajinu. Celkem jim bude k dispozici 29 milionů korun, uvedlo ministerstvo životního prostředí (MŽP). Žádosti nyní přijímá Agentura ochrany přírody a krajiny do pátku 17. března.
 

Smyslem programu je podle resortu zejména zlepšit dochované přírodní a kulturní hodnoty krajiny. Náměstek ministra životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL) sdělil, že úspěšní žadatelé mohou peníze využít mimo jiné na ošetření památných stromů, na kosení luk, nebo na zabezpečení cest obojživelníků, kteří na jaře putují i po silnicích do míst, kde se rozmnožují.

"Kromě toho na přelomu února a března, také rozšíříme mozaiku podpory péče o českou krajinu, a to výzvou v programu Národní plán obnovy – Podpora přirozených funkcí krajiny. Z ní zamíří dotace na vytváření krajinných prvků, tedy na opatření na obnovu a tvorbu tůní a mokřadů, alejí nebo remízů," dodal Hladík.

Program péče o krajinu vznikl před 27 lety. Dělí se na tři podprogramy, které se zaměřují na konkrétní oblasti péče o krajinu. V rámci podprogramu pro zlepšování dochovaného přírodního a krajinného prostředí (PPK B) získalo v roce 2022 podporu 582 projektů v celkové částce 40,7 milionů korun.

O finance mohou podle MŽP žádat fyzické i právnické osoby. Do výše 250.000 korun může žadatel dostat až 100 procent celkových výdajů daného projektu. Formulář žádosti je nutné vyplnit v Jednotném dotačním portálu Ministerstva financí.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist