https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/obce-lounska-vyuzivaji-zdroje-z-fondu-rozvoje-venkova
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Obce Lounska využívají zdroje z fondu rozvoje venkova

10.1.2001 11:10 | LOUNY (ČIA)
Obce z okresu Louny projevují i pro rok 2001 velký zájem o možnost získání finančních prostředků z fondu rozvoje venkova na opravy radnic a další obecních objektů. Pro ČIA to uvedl Jiří Vild z Okresního úřadu (OÚ) v Lounech.
 

Dále J. Vild upřesnil, že o uvedený státní příspěvek požádalo v okrese 55 obcí, což představuje kolem osmdesáti procent z celkového počtu radnic.

Obce Lounska považují fond rozvoje venkova za jeden z nejlépe fungujících programů, kde je využitelnost prostředků transparentní a snadno kontrolovaná. Řadu let uvedený program využívá například radnice v Peruci, která se v roce 2000 stala severočeskou Vesnicí roku. Představitelé obecních samospráv v okrese Louny proto nesouhlasí s rozhodnutím Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, která v závěru roku 2000 zamítla žádost o navýšení fondu rozvoje venkova o 200 milionů s odůvodněním, že se jedná o málo systémové řešení.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist