https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/obecni-vetrne-elektrarny-v-jindrichovicich-loni-vyrobily-mene-elektriny
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Obecní větrné elektrárny v Jindřichovicích loni vyrobily méně elektřiny

3.1.2006 13:02 | JINDŘICHOVICE/PRAHA (ČIA)
Dvě větrné elektrárny ve vlastnictví obce Jindřichovice pod Smrkem vyrobily v loňském roce 1,085 milionu kWh elektrické energie, což je v meziročním srovnání o 12 procent méně. Tržby z prodeje elektřiny oproti roku 2004 klesly také o 12 procent na 3,26 milionu korun. ČIA to dnes sdělil starosta Jindřichovic Petr Pávek.
 

Loňské náklady včetně splátek úvěrů činily podle Pávka 2,9 milionu korun. Obec tak vykázala z provozu elektráren zisk okolo 360 tisíc korun. V roce 2004 byl zisk výrazně vyšší, konkrétně 955 tisíc korun.

Jindřichovice pod Smrkem vlastní a provozují dvě větrné elektrárny typu Enercon, každá z nich má výkon 600 kW. Větrné zdroje byly uvedeny do provozu v květnu 2003.

tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist