https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/obhajkyne-fosilnich-paliv-asi-ekologickou-poradkyni-trumpa-nebude
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Obhájkyně fosilních paliv asi ekologickou poradkyní Trumpa nebude

5.2.2018 07:15 | PRAHA (ČTK)
V říjnu loňského roku bylo oznámeno, že Trump si vybral právě Whiteovou, aby předsedala Radě pro životní prostředí.
V říjnu loňského roku bylo oznámeno, že Trump si vybral právě Whiteovou, aby předsedala Radě pro životní prostředí.
Bílý dům potvrdil, že možná ustoupí od nominace Kathleen Whiteové, která zastává skeptický postoj ke změnám klimatu vlivem fosilních paliv, jako hlavní poradkyně prezidenta Donalda Trumpa pro ekologické otázky. Napsala to včera agentura AP.
 

V říjnu loňského roku bylo oznámeno, že Trump si vybral právě Whiteovou, aby předsedala Radě pro životní prostředí. V minulosti byla šest let členem komise, která na činnost tohoto ekologického úřadu dohlížela. Tato volba ale narazila na výhrady v Senátu, který nominaci Whiteové poslal koncem roku Bílému domu zpět. Trump svůj návrh v lednu předložil znovu.

Whiteová, která sama není vědkyní, přirovnala práci hlavních klimatických vědců k "dogmatickým prohlášením ideologů a duchovních". Při vzrušeném slyšení v Senátu v listopadu hájila své předchozí prohlášení, že znečišťování způsobované spalováním pohonných hmot není škodlivé, pokud člověk nesedí u výfuku auta.

Kritici rovněž poukazují na to, že Whiteová chválí fosilní paliva jako něco, co zlepšuje životní podmínky na celém světě a pomáhá ukončit otroctví. Oxid uhličitý podle ní není znečišťující látka, nýbrž "nezbytná živina pro rostliny".


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist