https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/obi-dostal-pokutu-za-prodej-nebezpecnych-latek-bez-varovani
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Obi dostal pokutu za prodej nebezpečných látek bez varování

10.12.2016 14:44 | PRAHA (ČTK)
Řetězec Obi prodával podle České inspekce životního prostředí (ČIŽP) zdraví nebezpečné látky bez varovných symbolů a upozornění. Dostal proto pokutu 180 000 korun, oznámila Česká inspekce životního prostředí. Pochybení se týkalo pěti výrobků, jeden navíc nebyl řádně zabalen, takže chemické látky vytekly.
 

Proti pokutě se společnost Obi ČR odvolala, ale ministerstvo životního prostředí odvolání zamítlo a rozhodnutí ČIŽP potvrdilo. Po kontrole ČIŽP řetězec výrobky řádně označil.

Výstražné symboly a věty o nebezpečnosti výrobků chyběly podle inspekce u gelového čističe odpadů Rorax 2v1, osvěžovače vzduchu do auta Invisi Sport, dvousložkové sady Epoxidové pryskyřice 1200, čistidla a rozpouštědla Perchloretylen a Samonivelační stěrky pro vyrovnávání podlah.

"Společnost Obi ČR jako dodavatel těchto výrobků na český trh zodpovídala za jejich řádné označení dle chemické legislativy. Svým povinnostem však nedostála," uvedl ředitel ČIŽP Erik Geuss.

Pokud u nebezpečných chemických látek chybí povinné značení, výstražné symboly nebo český popis, mohou zákazníci podle inspekce s takovými výrobky zacházet nesprávně, a poškodit si tak zdraví.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist