Oblíbeného lachtana v německé zoo někdo ubil
10.11.2015 06:10 | BERLÍN
(ČTK)
Smrt Holly se zprvu přičítala nějaké nešťastné náhodě, než se přišlo na vážná zranění. Pitva podle policie odhalila vnitřní zranění, rozbitou lebku a tři chybějící zuby. Ilustrační foto
"Zaměstnanci, kteří se o Holly starali, jsou velice smutní, jakož i celá zoo," řekl ředitel zahrady Frank Brandstätter.
Mrtvé zvíře se podle něj našlo už v pátek. Ale dalších šest lachtanů bylo v pořádku, a tak se smrt Holly zprvu přičítala nějaké nešťastné náhodě, než se přišlo na vážná zranění. Pitva podle policie odhalila vnitřní zranění, rozbitou lebku a tři chybějící zuby.
A také se našla díra v plotu u výběhu lachtanů. Zoo je sice střežena i v noci, ale hlídači podle ředitele nemohou být všude, vždyť zahrada má rozlohu 28 hektarů.
Zatím není jasné, kdo útok spáchal, ředitel ale podle webu stanice BBC nevěří, že by Holly mohl mít na svědomí někdo ze zaměstnanců.
reklama
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.
Dále čtěte |
Online diskuse
Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk


Zoo Zlín a další zoologické zahrady se zapojí do ochranářské kampaně Mokřady pro život
Olomoucká zoo vydala plemennou knihu ohroženého jelena siky vietnamského
Ředitelkou Zoo Praha bude její bývalá zaměstnankyně Lenka Poliaková