https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/obnova-stromoradi-v-centru-hradce-kralove-zacne-koncem-ledna
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Obnova stromořadí v centru Hradce Králové začne koncem ledna

7.1.2017 09:02 | HRADEC KRÁLOVÉ (ČTK)
Koncem ledna začne v Hradci Králové rozsáhlá obnova stromořadí ve Střelecké ulici. Kácení desítek starých stromů a výsadba nových je naplánována do jara příštího roku. ČTK to sdělila mluvčí hradecké radnice Magdaléna Vlčková.
 

Radnice práce rozdělila do tří úseků. "První úsek stromořadí lip mezi křižovatkou s třídou Karla IV. a Gočárovou třídou není do těchto prací prozatím zahrnut. Výměna pěti starých lip za čtyři nové se uskuteční po vydání příslušného povolení," uvedla vedoucí odboru životního prostředí hradecké radnice Iva Šedivá.

Největší proměnou projde úsek mezi křižovatkami Gočárova a V Lipkách, kde je nutné vykácet 36 lip, které nahradí 52 platanů západních. Radnice k výměně druhu stromů přistoupila kvůli zasolení půdy mezi silnicemi městského okruhu. "V tomto úseku se již stávající stromořadí rozpadá, vznikají velké mezery, proto zde bude vysazeno více stromů," uvedla Michela Mahdalová z odboru životního prostředí. Součástí projektu je také vysazení cibulovin, které poprvé vykvetou na jaře roku 2018.

V úseku mezi křižovatkami V Lipkách a u soutoku jsou práce naplánovány na více let, nyní některé stromy čeká ošetření korun. Celkem se pokácí v této části 42 stromů a vysadí se 34 nových. Královéhradecká radnice připravuje na 18. ledna od 14:30 pro zájemce vycházku, při které zástupci odboru životního prostředí představí plánované zásahy veřejnosti.

Ve stromořadí ve Střelecké ulici roste nyní 186 stromů, důvodem rozsáhlého zásahu je špatná kondice desítek z nich. Podle odborníků by stromy, pokud by zůstaly na místě, mohly ohrožovat chodce i projíždějící auta.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist