https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/obrat-odpadove-firmy-fcc-loni-vzrostl-o-sest-pct-na-5-3-mld-kc
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Obrat odpadové firmy FCC loni vzrostl o šest pct na 5,3 mld. Kč

9.2.2018 11:00 | PRAHA (ČTK)
FCC v ČR zajišťuje sanaci starých ekologických zátěží, projektuje, staví a rekultivuje skládky. Vlastní zhruba 550 nákladních a speciálních vozidel. Provozuje například 12 skládek odpadů, pět kompostovacích zařízení nebo 11 linek na třídění odpadu. / Ilustrační foto
FCC v ČR zajišťuje sanaci starých ekologických zátěží, projektuje, staví a rekultivuje skládky. Vlastní zhruba 550 nákladních a speciálních vozidel. Provozuje například 12 skládek odpadů, pět kompostovacích zařízení nebo 11 linek na třídění odpadu. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Obrat odpadové společnosti FCC v Česku v loňském roce meziročně vzrostl o šest procent na 5,3 miliardy korun. Sdělila to mluvčí firmy Kristina Jakubcová. Údaje o zisku společnost nezveřejnila.
 

FCC loni například zahájila provoz nového areálu v pražských Kyjích. Jde o sběrný dvůr s překladištěm odpadu, který slouží mimo jiné firmám podnikajícím v nakládání s odpady nebo ve stavebnictví. Celková projektovaná kapacita zařízení je 95.000 tun odpadu ročně.

Společnost FCC byla založena v roce 1988 v Rakousku. Od roku 2006 je jejím majitelem španělská FCC. V České republice působí od roku 1992. FCC v Česku obsluhuje téměř 1,2 milionu obyvatel a nabízí služby pro obce, podniky a živnostníky. Součástí nabídky služeb je zpracování druhotných surovin.

FCC v ČR zajišťuje také sanaci starých ekologických zátěží, projektuje, staví a rekultivuje skládky. Vlastní zhruba 550 nákladních a speciálních vozidel. Provozuje například 12 skládek odpadů, pět kompostovacích zařízení nebo 11 linek na třídění odpadu. Ke konci roku 2016 ve firmě pracovalo 1770 zaměstnanců.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist