https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/obrovske-mnozstvi-kobylek-pustosi-italsky-ostrov-sardinii
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Obrovské množství kobylek pustoší italský ostrov Sardinii

11.6.2019 00:40 | ŘÍM (ČTK)
Obrovské množství kobylek pustoší italský ostrov Sardinii. / Ilustrační foto
Obrovské množství kobylek pustoší italský ostrov Sardinii. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | Pavel Marhoul / Beleco
Obrovské množství kobylek pustoší italský ostrov Sardinii. Invaze hmyzu je zatím nejhorší za více než 60 let, informovala včera britská BBC s odkazem na místní média. Hejna kobylek ničí zejména pole s obilím, ale dostávají se i do domů obyvatel v obcích Ottana a Oran v centrální provincii Nuoro.
 

Podle italských médií kobylky zničily již 2000 hektarů zemědělské půdy. Invazi má podle všeho na svědomí nedávný nárůst teplot na ostrově po dlouhých měsících chladnějšího počasí. "Na venkově jich jsou miliony," uvedl ve svém včerejším prohlášením italský zemědělský svaz Coldiretti. "Kobylky se objeví na neobdělané půdě, pak se ale přesunou na tu obdělanou, aby se tam nakrmily," dodal svaz s tím, že v současné době téměř neexistuje způsob, jak hmyz zastavit.

Podle italského deníku La Stampa bylo invazí kobylek zasaženo nejméně 12 farem, jejichž pastviny byly zničeny a již téměř "není co sklízet". Kobylky se většinou na Sardinii vyskytují v letních měsících, mezi červnem a srpnem.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist