https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/obyvatele-frenstatu-mohou-nove-tridit-potravinarske-oleje-a-tuky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Obyvatelé Frenštátu mohou nově třídit potravinářské oleje a tuky

22.10.2018 17:08 | FRENŠTÁT P.R. (ČTK)
Lidé mohou použité oleje a tuky vhazovat do kontejnerů v uzavřených plastových lahvích.  Ilustrační snímek.
Lidé mohou použité oleje a tuky vhazovat do kontejnerů v uzavřených plastových lahvích. Ilustrační snímek.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | Jana Stibralová / Mladí ochránci přírody
Město Frenštát pod Radhoštěm na Novojičínsku zavedlo sběr potravinářských olejů a tuků. Lidé je od minulého týdne mohou odevzdávat do 18 zelených nádob, které byly pro sběr těchto druhů odpadu ve městě rozmístěny. Vyčištěné budou recyklovány, využití najdou jako vstupní surovina zejména pro výrobu maziv a bionafty. ČTK to dnes v tiskové zprávě sdělila mluvčí frenštátské radnice Iva Vašendová.
 

Lidé mohou použité oleje a tuky vhazovat do kontejnerů v uzavřených plastových lahvích. "Nádoby jsou opatřeny kruhovým otvorem a na stanovištích uchyceny pomocí kovového zámku tak, aby s nimi nebylo možné nevhodně manipulovat," uvedla Petra Harabišová z frenštátského odboru životního prostředí.

Díky třídění další složky odpadu podle ní klesnou městu náklady spojené s čištěním popelnic, kontejnerů a také jejich okolí, pokud popelnice, do kterých lidé tuky z domácností vyhazovali, byly poškozené. Harabišová ale upozornila, že do nových zelených nádob lidé nemohou odkládat technické oleje, maziva a jiné kapaliny, které mohou odevzdat ve sběrném dvoře v areálu technických služeb ve Střelniční ulici.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist