https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/obyvatele-hornich-pocapel-dnes-rozhoduji-zda-chteji-spalovnu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Obyvatelé Horních Počapel dnes rozhodují, zda chtějí spalovnu

21.9.2018 00:30 | HORNÍ POČAPLY (ČTK)
Obyvatelé Horních Počapel u Mělníka dnes v referendu rozhodují o tom, zda chtějí na území obce spalovnu odpadu. / Ilustrační foto
Obyvatelé Horních Počapel u Mělníka dnes v referendu rozhodují o tom, zda chtějí na území obce spalovnu odpadu. / Ilustrační foto
Foto | Josef Mašek / Ekolist.cz
Obyvatelé Horních Počapel u Mělníka dnes v referendu rozhodují o tom, zda chtějí na území obce spalovnu odpadu. Měla by do ní mířit většina odpadu ze Středočeského kraje, případně i z dalších regionů, například Ústeckého kraje. Jde o investici společnosti ČEZ, má začít fungovat v roce 2024.
 

Voliči s trvalým pobytem mohou svůj názor vyjádřit od dnešních 8:00 do 21:00. Otázka položená v referendu zní: "Souhlasíte s výstavbou zařízeni pro energetické využití odpadů ZEVO na území obce Horní Počaply?" Obec by mohla stavbě zařízení bránit prostřednictvím územního plánu.

Obavy ze zhoršení životního prostředí mají například i zástupci obcí z okolí, pochybují, zda obchvaty, které mají zabránit, aby nákladní vozy s odpadem jezdily napříč obcemi po nevyhovujících silnicích, budou dokončené před spuštěním provozu spalovny.

Aby bylo místní referendum platné, musí se ho zúčastnit alespoň 35 procent voličů trvale žijících v horních Počaplech. Rozhodnutí v místním referendu bude závazné, pokud pro ně bude hlasovat nadpoloviční většina voličů, kteří se místního referenda zúčastnili, a zároveň alespoň 25 procent z celkového počtu místních voličů.reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist