https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ochranari-zaznamenali-stovky-pripadu-spatne-pece-o-zvirata
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ochranáři zaznamenali stovky případů špatné péče o zvířata

2.5.2001 13:55 | PRAHA (ČIA)
Celkem 13 834 kontrol péče o zvířata provedli v roce 2000 inspektoři okresních a městských veterinárních správ, přičemž předmětem kontroly bylo 27 232 593 zvířat. Informoval o tom na dnešní tiskové konferenci předseda Ústřední komise pro ochranu zvířat Jiří Dousek.
 

Inspektoři přitom zjistili 501 případů nevyhovující péče, ve 275 z nich následně proběhlo správní a přestupkové řízení. Nejvíce kontrol (celkem 9034), bylo podle Douska zaměřeno na hospodářská zvířata. V této kategorii bylo zjištěno 241 případů nevyhovující péče, veterináři přitom zkontrolovali téměř 25 milionů kusů hospodářských zvířat. Nejvíce nedostatků (243) bylo v loňském roce zjištěno v zájmových chovech, v nichž inspektoři zkontrolovali téměř dva miliony kusů zvířat.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist