https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ochranci-prirody-a-deti-zasadi-v-poodri-pres-300-stromu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ochránci přírody a děti zasadí v Poodří přes 300 stromů

7.11.2019 00:14 | KUNÍN (ČTK)
Žáci základních škol a dobrovolníci ve spolupráci s organizací Arnika a Českým svazem ochránců přírody Studénka vysadí během podzimu v Poodří přes 300 stromů. / Ilustrační foto
Žáci základních škol a dobrovolníci ve spolupráci s organizací Arnika a Českým svazem ochránců přírody Studénka vysadí během podzimu v Poodří přes 300 stromů. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Žáci základních škol a dobrovolníci ve spolupráci s organizací Arnika a Českým svazem ochránců přírody Studénka vysadí během podzimu v Poodří přes 300 stromů. Půjde o duby a původní odrůdy hrušní, které budou jednak přinášet ovoce, ale navíc pomohou návratu vzácných druhů živočichů, především chráněného brouka páchníka. Včera to sdělil mluvčí Arniky Jiří Káňa.
 

O víkendu 9. a 10. listopadu zasadí dobrovolníci 260 hrušní a dubů do okrajů budoucího lesa poblíž Kunína na Novojičínsku. Ve středu 13. listopadu ochránci přírody se žáky základní školy ve Staré Vsi nad Ondřejnicí na Ostravsku vysadí stromořadí hrušní podél polní cesty.

"Pouze vysadit stromy nestačí. Zejména v prvních letech je potřeba sazenice zalévat, s čímž nám pomáhají místní radnice a dobrovolní hasiči. Sami také vyměňujeme poškozené kotvení a ochranu proti okusu nebo vyměňujeme sazenice, které se neujaly," uvedla Marcela Klemensová z Arniky.

Výsadba hrušní je součástí pětiletého projektu na záchranu ohroženého brouka páchníka hnědého, který žije v dutinách stromů. Projekt v Poodří začal před rokem, do roku 2023 tam ochranáři vysadí více než 1500 stromů. Kromě hrušní a dubů půjde také o černé topoly a lípy. Sázet se po dohodě s majiteli bude i na soukromých pozemcích.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist