https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ochranci-prirody-na-novojicinsku-ukazou-hatenou-a-volskou-stezku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ochránci přírody na Novojičínsku ukážou Hatěnou a Volskou stezku

24.10.2018 15:07 | PETŘVALD (ČTK)
Ochránci přírody v sobotu na Novojičínsku slavnostně otevřou dvě nová místa projektu Blíž přírodě. Jedná se o Hatěnou cestu v Petřvaldíku, místní části Petřvaldu, a o několik zastavení Volské stezky. ČTK to oznámila koordinátorka Ekocenter Českého svazu ochránců přírody Kateřina Adámková.
 

Hatěná stezka v Petřvaldíku je podle ní evropským unikátem. Bývala stezkou, která vedla bažinatým či mokrým územím a zpevňovaly ji klády. Fragmenty hatěné stezky z 12. století se v korytě řeky Odry objevily teprve před několika měsíci. Ochránci přírody v sobotu v 10:00 na místě odhalí informační panel.

Volská stezka je zase projektem obnovy kulturního a přírodního dědictví v jednom úseku prastaré dobytčí cesty mezi Krakovem a Vídní. "Letos jde o první etapu jejího zpřístupnění veřejnosti," uvedla Adámková.

Svaz otevře první čtyři zastavení Volské stezky. První z nich bude ve 13:00 Bannerova studánka u Šenova u Nového Jičína. Dalšími zastaveními budou Jak sněženka do Poodří přišla v Sedlnicích, Historie neveselá staré cesty na Lapači v Bartošovicích a Les Roveň v Libhošti.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Setkání s přírodou

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist