https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ochranci-prirody-v-brne-nabizeji-800-jedlicek-v-kvetinacich
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ochránci přírody v Brně nabízejí 800 jedliček v květináčích

11.12.2017 10:43 | BRNO (ČTK)
Vánoční jedličky si můžete na jaře zasadit u svého domu, nebo jimi společně s ochránci přírody obohatit lesy mezi Vranovem a Svinošicemi na Brněnsku
Vánoční jedličky si můžete na jaře zasadit u svého domu, nebo jimi společně s ochránci přírody obohatit lesy mezi Vranovem a Svinošicemi na Brněnsku
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Rezekvítek
I letos si lidé v Brně a Tišnově na Brněnsku mohou Vánoce zpříjemnit jedlí bělokorou zasazenou v květináči. Ochránci přírody jich nabízejí 800. Stromky měří zhruba půl metru. Na jaře je zájemci budou moci vysadit v lesích mezi Vranovem a Svinošicemi na Brněnsku. Akci pořádáme letos podevatenácté, řekla koordinátorka prodeje Tereza Žižková z brněnského centra ekologické výchovy Rezekvítek.
 
"Stromky jsme objednali u firmy Lesy města Brna. V případě velkého zájmu jsme ještě schopni dodat další," uvedla Žižková. Lidé si je mohou zakoupit například na pobočkách Nadace Veronica, ve školském zařízení pro enviromentální vzdělávání Lipka, EkoCentru Brno nebo v Ekoporadně Tišnovsko.

Nejvíce lidí si pro ně chodí do Zeleného domu v Panské ulici. Stromek stojí 99 korun a ke každému dostane kupující i podrobný návod, jak se o něj má přes zimu starat. Cílem akce je, aby po svátcích ubylo použitých vánočních stromů v odpadcích.

Projekt adopce vánočních jedliček probíhal i v Praze. Organizovali jej Lesy hlavního města Prahy a středisko ekologické výchovy Toulcův dvůr. Pražané si už ale svůj příděl jedliček v květináčích rozebrali.

Jedle bělokorá je k prodeji vybírána záměrně. Bývala královnou českých a moravských lesů. V uplynulých desetiletích ale kvůli intenzivní těžbě téměř vymizela. Díky společné výsadbě, které se pravidelně účastní asi 100 lidí, se do lesů vrací. Zatím jich lidé na Brněnsku organizovaně zasadili už asi 2000. Jedličky si ale sázejí také u svých domů, chalup a chat.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist