https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ochranci-prirody-vysadili-na-jare-v-poodri-350-stromu-dubu-a-hrusni
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ochránci přírody vysadili na jaře v Poodří 350 stromů, dubů a hrušní

24.4.2021 00:21 | STUDÉNKA (ČTK)
Za dva a půl roku už ochránci přírody vysázeli v Poodří přes 1300 dubů, hrušní, topolů a vrb.
Za dva a půl roku už ochránci přírody vysázeli v Poodří přes 1300 dubů, hrušní, topolů a vrb.
Licence | Volné dílo (public domain)
Ochránci přírody vysadili na jaře v Poodří 350 stromů. Nová stromořadí dubů a hrušní vznikají poblíž Studénky na Novojičínsku. Vysazováním stromů spolky Arnika a Základní organizace Českého svazu ochránců přírody (ČSOP) Studénka udržují pestrou krajinu a vytvářejí nové biotopy pro chráněné druhy živočichů, především brouka páchníka hnědého. ČTK to sdělil mluvčí organizace Arnika Jiří Kaňa.
 

"Letošní jaro jsme byli opravdu pilní a vysadili jsme 350 sazenic z místních školek. Od listopadu do února jsme navíc ošetřili více než 200 starých vrb. Mnohé z nich jsou domovem brouka páchníka, ale žijí v nich i další druhy hmyzu a hnízdí ptáci," uvedla Marcela Klemensová z Arniky.

Za dva a půl roku už ochránci přírody vysázeli v Poodří přes 1300 dubů, hrušní, topolů a vrb. Výsadba je součástí pětiletého projektu na záchranu ohroženého páchníka hnědého, který žije v dutinách stromů. Cílem projektu je obnovit pestrou krajinu bohatou na různé druhy živočichů a zároveň do ní vrátit původní odrůdy hrušní.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist