https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ochranci-v-pavlove-budou-vypoustet-uzdravena-kanata-a-postolky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ochránci v Pavlově budou vypouštět uzdravená káňata a poštolky

3.3.2017 16:00 | PAVLOV (ČTK)
Pracovníci stanice se zatím starají asi o 150 zvířat. Mezi nimi byli ptáci, kteří se do Pavlova dostali, protože byli vysílení, srazilo je auto nebo měli jiné potíže. Vypuštěno bude osm káňat a dvě poštolky.
Pracovníci stanice se zatím starají asi o 150 zvířat. Mezi nimi byli ptáci, kteří se do Pavlova dostali, protože byli vysílení, srazilo je auto nebo měli jiné potíže. Vypuštěno bude osm káňat a dvě poštolky.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | Zdeněk Tunka / Naše příroda
Ochránci ze záchranné stanice Pavlov na Havlíčkobrodsku začnou příští týden vracet do přírody uzdravená káňata a poštolky. V tomto počasí už si draví ptáci venku dokážou najít potravu sami, řekl ČTK ředitel Zbyšek Karafiát. S vypouštěním ježků a netopýrů, kteří zimovali ve stanici, pracovníci počkají na duben.
 

"Na ježky a netopýry je ještě zima. Budeme je pouštět v té době, kdy už teplota v noci nebude klesat pod nulu," uvedl ředitel. Pracovníci stanice se zatím starají asi o 150 zvířat. Mezi nimi byli ptáci, kteří se do Pavlova dostali, protože byli vysílení, srazilo je auto nebo měli jiné potíže. Vypuštěno bude osm káňat a dvě poštolky.

Ježků je ve stanici 15. Loni na podzim se jich tam dostalo podstatně víc, ale ochránci hodně z nich stačili vykrmit a vypustit, ještě než začala zima. Mrazivé zimní počasí zvířatům ve stanici nevadilo, protože byla většinou pod střechou. A těm, která nebyla, kupříkladu vydry a liška, zima nevadí, když mají dostatek krmení, uvedl Karafiát.

Další zvířata se do stanice dostávají i v tomto období, třeba ptáci, kteří narazili do skla. Ve Světlé nad Sázavou našel jeden obyvatel při úklidu na zahradě jezevce schovaného v listí. "Jezevce jsme odchytili, převezli jsme ho do lesa a vypustili. Nic mu nebylo, jen se zatoulal do města," uvedl Karafiát. Naopak orlu mořskému, jehož srazil u Světlé vlak, už ochránci pomoci nemohli. Byla to samice. "Tam to byla velká škoda. Ornitologové ji sledovali celou zimu a doufali, že tady zahnízdí," řekl.

Stanice Pavlov se stará o hendikepované živočichy, zabývá se také výchovou a osvětou. Pravidelné prohlídky a akce pro veřejnost se ve stanici konají od konce dubna do září.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist