https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/odpadove-taxi-odvezlo-za-mesic-z-c-budejovic-167-tun-odpadu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Odpadové taxi odvezlo z Českých Budějovic 167 tun odpadu

29.1.2018 08:42 | Č. BUDĚJOVICE (ČTK)
Taxi pro čistější ulice
Taxi pro čistější ulice
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Speciální odpadové taxi, které fungovalo od půlky prosince do poloviny ledna v Českých Budějovicích, odvezlo za měsíc od domů ve městě 167 tun materiálu. Tuto službu magistrát obyvatelům nabídl, aby se v období Vánoc nehromadil v ulicích odpad.
 
V minulosti právě na přelomu ledna a prosince vznikaly v okolí kontejnerů černé skládky, proto město před několika lety začalo poskytovat tuto službu.

"Do terénu vyjížděly jeden až dva popelářské vozy a valníkové vozidlo. Vždy záleželo na aktuální potřebě," uvedl náměstek českobudějovického primátora Petr Podhola (ČSSD). Úklidová trasa odpadového taxi vedla ráno z centra města směrem na okrajové periferie. "V odpoledních hodinách byla vozidla operativně vysílána na základě požadavků dispečera společnosti FCC, městské policie, magistrátu a občanů města," dodal.

Za standardní svoz odpadu platí obyvatelé Českých Budějovic ročně 680 korun. Městu to tak přinese výnos přibližně 55 milionů korun. Magistrát přesto musí za svoz odpadu ještě doplácet. Služba odpadového taxi byla pro obyvatele zdarma.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist