https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/okoli-noveho-rybnika-v-pribrami-zkrasli-sochy-od-bytizskeho-vezne
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Okolí Nového rybníka v Příbrami zkrášlí sochy od bytízského vězně

6.9.2017 05:30 | PŘÍBRAM (ČTK)
Vězni začali pracovat v areálu přírodního koupaliště v polovině března. Podíleli se na opravě hráze, instalaci bednění, opravě ostrůvku uprostřed rybníka či vzniku dětského vodního hřiště včetně pláže s pozvolným přístupem do vody. Upravovali také podklady cest a instalovali nafukovací trampolínky. / ilustrační foto
Vězni začali pracovat v areálu přírodního koupaliště v polovině března. Podíleli se na opravě hráze, instalaci bednění, opravě ostrůvku uprostřed rybníka či vzniku dětského vodního hřiště včetně pláže s pozvolným přístupem do vody. Upravovali také podklady cest a instalovali nafukovací trampolínky. / ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Okolí Nového rybníka v Příbrami zkrášlí dřevěné sochy, které na místě vyřezává jeden z vězňů podílejících se na celkové obnově areálu. Návštěvníky zatím vítá vodník s typickými šosy a kloboučkem, do budoucna přibudou i další pohádkové postavy. Včera to sdělila mluvčí radnice Pavlína Svobodová.
 

Město při obnově areálu využívá odsouzené z nedaleké bytízské věznice. "Zručnosti těchto pracovníků si velice ceníme. A to, že se k nám dostal i jeden z odsouzených, který se vyzná v řezbářském řemesle, považujeme doslova za šťastnou náhodu," uvedl starosta Jindřich Vařeka (ANO).

Ve zkrášlování areálu by mohl vězeň pokračovat i přes zimní měsíce. Spolu s dalšími pohádkovými postavami se návštěvníci mohou těšit na nové herní prvky nebo lavičky v pohádkovém provedení.

Vězni začali pracovat v areálu přírodního koupaliště v polovině března. Podíleli se na opravě hráze, instalaci bednění, opravě ostrůvku uprostřed rybníka či vzniku dětského vodního hřiště včetně pláže s pozvolným přístupem do vody. Upravovali také podklady cest a instalovali nafukovací trampolínky. V současnosti v areálu pracují tři odsouzení.

Město se pustilo do rozsáhlé obnovy areálu v loňském roce, celkem do něj chce investovat do 25 milionů korun.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist