https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/olomoucka-radnice-planuje-obnovit-vodopad-v-bezrucovych-sadech
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Olomoucká radnice plánuje obnovit vodopád v Bezručových sadech

3.2.2019 06:25 | OLOMOUC (ČTK)
Obnovu umělého vodopádu v Bezručových sadech u historického centra Olomouce plánuje v následujících letech radnice. Vodopád v parku od poloviny 60. let minulého století stékal z hradeb po skalách do umělého jezírka. Fungovat přestal koncem 80. let. Náklady na obnovu vodopádu zatím nebyly vyčísleny.
 

"Rozhodli jsme se v oblasti cestovního ruchu, podporovat také obnovu vodopádu v Bezručových sadech. Je to věc poměrně atraktivní," řekla ČTK náměstkyně primátora Markéta Záleská (ODS).

Obnovený vodopád bude podle Záleské zajímavým lákadlem pro místní obyvatele i turisty, kteří do Olomouce přijedou. "Myslíme si, že vodní prvek se zelení vždy přitahují. Nehledě na to, že Bezručovy sady mají romantické kouzlo už vzhledem k tomu, že se tam nalézají staré městské hradby," dodala.

Umělý vodopád s výkonným čerpadlem vybudoval v Bezručových sadech v polovině 60. let podnik Sigma Lutín pro zahradnickou výstavu, která posléze dostala název Flora Olomouc. Vodopád přestal fungovat v 80. letech a plány na jeho obnovu zůstaly v 90. letech v šuplíku.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist