https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/olomoucka-zoo-vyrazne-rozsirila-expozici-s-terarijnimi-zviraty
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Olomoucká zoo výrazně rozšířila expozici s terarijními zvířaty

2.3.2021 00:57 | OLOMOUC (ČTK)
Modernizaci expozice začala zoo plánovat loni v lednu, první úpravy byly zahájeny o měsíc později.
Modernizaci expozice začala zoo plánovat loni v lednu, první úpravy byly zahájeny o měsíc později.
Foto | Korinek / Wikimedia Commons
O sedm nových terárií, dvě insektária a velkou nádrž rozšířila zoologická zahrada na Svatém Kopečku u Olomouce expozici věnovanou terarijním zvířatům. Modernizace expozice s varany, užovkami, leguány a cizokrajným hmyzem stála bezmála 817 000 korun. Novinářům to řekla mluvčí zoo Iveta Gronská.
 

Modernizaci expozice začala zoo plánovat loni v lednu, první úpravy byly zahájeny o měsíc později. "Od návrhu přes samotnou realizaci, elektroinstalaci až po konečné zařízení, osázení rostlinami a umístění zvířat nám tvorba zabrala bezmála devět měsíců," uvedla Gronská. Původní terarijní expozice byla zrekonstruována a v její vstupní části přibyly automaticky se zavírající dveře.

V expozici jsou k vidění chameleoni, korovci jedovatí, varani, užovky, leguánci, ještěrky, ale i švábi, bazilišci či hroznýš Dumerilův. "Varani dostali nové vhodnější terárium s vestavěným vodopádkem, který napodobuje prostředí přirozeného výskytu těchto impozantních ještěrů na březích řek severní Austrálie," uvedla Gronská.

Zoo na Svatém Kopečku je od loňského podzimu kvůli pandemii koronaviru zavřená. Jejími branami loni prošlo o 54 752 lidí méně než v předchozím roce, dohromady sem zamířilo 293 457 lidí. Návštěvnost pod hranicí 300 000 zástupci zahrady zaznamenali naposledy před 25 lety. Na loňském propadu návštěvnosti se podepsala opatření kvůli nákaze koronaviru, kvůli kterým byla loni zahrada na čtyři měsíce uzavřena.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist