https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/olomoucky-kraj-vypsal-nove-dotace-na-aktivity-zamerene-na-zivotniho-prostredi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Olomoucký kraj vypsal nové dotace na aktivity zaměřené na životního prostředí

21.3.2024 22:48 | OLOMOUC (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Olomoucký kraj vypsal nové dotace zaměřené na podporu aktivit v životním prostředí a zemědělství. Hejtmanství na tyto dotace uvolnilo 8,7 milionu korun. O finanční příspěvek mohou požádat spolky a lidé, kteří se ve svém volném čase starají o přírodu, či organizace zaměřené na vzdělávací akce a kroužky, sdělil hejtman Josef Suchánek (STAN). O dotace lze žádat do 5. dubna, podrobnosti jsou zveřejněny na webu krajského úřadu.
 

"Životní prostředí a péče o přírodu jsou důležité a jejich podpora obzvlášť. Ať už se jedná o činnost spolků věnujících se chovatelství, myslivosti či zahrádkářství nebo organizace působící přímo v osvětě a ochraně životního prostředí, rádi tyto různé projekty podpoříme," uvedl Suchánek. Největší částku, přes šest milionů korun, hejtmanství vyčlenilo na podporu akcí a opatření týkajících se životního prostředí a zemědělství. Jde například o výsadbu zeleně, zakládání květnatých pásů, budování naučných stezek nebo aktivity směřující k předcházení vzniku odpadu či k zadržování vody v krajině.

Celoroční činnost zájmových spolků a organizací krajský úřad podpoří dotacemi v celkové výši 1,5 milionu korun a zbylý jeden milion korun putuje na vzdělávací a osvětové akce. "V Olomouckém kraji žije spousta lidí, kteří mají konkrétní nápady, jak přírodě pomoci. Kraj zase pomůže jim, aby mohli tyto nápady proměnit v činy. Podporu v oblasti životního prostředí každoročně navyšujeme a celý systém zpřehledňujeme, aby byl pro případné zájemce co nejjednodušší," uvedl krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída (Piráti).


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist