https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/omv-v-cesku-zavadi-moznost-klimaticky-neutralniho-tankovani-pro-firmy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

OMV v Česku zavádí možnost klimaticky neutrálního tankování pro firmy

10.6.2021 11:15 | PRAHA (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Rakouská společnost OMV, která v tuzemsku provozuje síť 140 čerpacích stanic, zavádí v Česku možnost klimaticky neutrálního tankování pro firmy. Nezisková iniciativa tak podle ní bude aktuálně dostupná v osmi zemích, kromě Česka jde o Rakousko a Slovinsko, kde se uskutečnil pilotní projekt a dále pak Slovensko, Německo, Maďarsko, Rumunsko a Bulharsko.

 
"Touto cestou našim zákazníkům umožňujeme, aby tankovali klimaticky neutrálním způsobem na své vlastní náklady," uvedl prokurista společnosti OMV Česká republika Dušan Kotas. S příslušnou palivovou kartou OMV nabízí společnostem možnost kompenzovat emise oxidu uhličitého buď za každý zakoupený litr paliva, nebo za množství, které si zákazník sám individuálně zvolí.

Přispět mohou také velkoodběratelé pohonných hmot OMV. Firemní zákazníci mohou kompenzovat veškeré zakoupené množství paliv, nebo jen jejich část. U nafty půjde podle firmy o 15 haléřů z litru, u benzinu pak o 13 haléřů z litru. O tuto hodnotu se pak výsledná cena tankování zvýší, prostřednictvím zákaznického portálu partnerské společnosti ClimatePartner však společnosti získají certifikát prokazující vykompenzovaná množství. OMV se zavázala, že iniciativou nebude generovat žádný zisk, veškeré peníze půjdou na certifikované projekty ochrany klimatu po celém světě.

Mezinárodní ropná a plynárenská společnost OMV patří mezi největší rakouské průmyslové společnosti. Provozuje přibližně 2100 čerpacích stanic v deseti evropských zemích a zařízení na skladování plynu v Rakousku a Německu, mimo jiné vlastní také tři rafinérie. V loňském roce vykázala skupina včetně dceřiné firmy Borealis celkový obrat ve výši 17 miliard eur (asi 433 miliard korun) a zaměstnávala přibližně 25.000 lidí.

Na český trh vstoupila firma v roce 1991. Loňské výsledky firmy OMV Česká republika nejsou ve Sbírce listin zatím k dispozici. Předloni klesl čistý zisk společnosti o 15,3 procenta na 497,4 milionu korun. Tržby za prodej vlastních výrobků, služeb a zboží se pak snížily o 5,6 procenta na 16,3 miliardy korun. V počtu čerpacích stanic v Česku zaujímá OMV páté místo za Benzinou, MOL, EuroOilem a Shellem.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist