https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/opravy-cest-a-tezba-dreva-v-krkonosich-omezi-turisty
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Opravy cest a těžba dřeva v Krkonoších omezí turisty

12.6.2019 00:07 | VRCHLABÍ (ČTK)
Opravy cest a těžba dřeva z kůrovcové kalamity omezí v nadcházející letní sezoně pohyb turistů v Krkonoších. / Ilustrační foto
Opravy cest a těžba dřeva z kůrovcové kalamity omezí v nadcházející letní sezoně pohyb turistů v Krkonoších. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Správa KRNAP
Opravy cest a těžba dřeva z kůrovcové kalamity omezí v nadcházející letní sezoně pohyb turistů v Krkonoších. Již od pondělí je kvůli opravě uzavřena cesta mezi Růžovou horou a vrcholem Sněžky. Turisté také například neprojdou přes Úpské rašeliniště. Včera to řekl mluvčí správy Krkonošského národního parku Radek Drahný.
 

"Stavební sezona v Krkonoších je kratší než jinde v kraji. Proto jsou nyní práce na řadě míst v plném proudu, na dalších začnou v nejbližší době," uvedl Drahný. Práce se dotknou i nejfrekventovanějších turistických cest.

Na chodníku z Růžové hory na Sněžku stavbaři začali s takzvaným štětováním cesty nad odbočkou Traverz. Při štětování se kameny do cesty pokládají na výšku. Chodník je uzavřen každý pracovní den v době od 07:30 do 16:30. O víkendech a mimo pracovní dobu, popřípadě při souvislém dešti, bude staveniště s opatrností průchodné. Hotovo by mělo být do poloviny července. K cestě na Sněžku mohou turisté využít lanovku, případně pěší trasy z Horní Malé Úpy nebo z Pece pod Sněžkou Obřím dolem.

Z cesty přes Úpské rašeliniště stavbaři odstranili povalový chodník. "Dokončení prací předpokládáme do konce září tohoto roku. Trasa pro obejití úseku vede od Slezského domu Polskem na rozcestí Rownia pod Sniezka a po Jantarové cestě k Luční boudě," uvedl Drahný.

Koncem srpna by měla být hotova oprava chodníku mezi Horními Mísečkami a bývalými Jestřábími Boudami. "Rekonstrukce spočívá ve štětování a v horním úseku se přidá odstranění nepůvodního alkalického materiálu a navezení místně původního materiálu," uvedl Drahný.

Uzavřena je i naučná stezka Černohorská rašelina, kde stavbaři začali s opravou chodníku loni. Letos by měli dodělat výměnu povalového chodníku za kvalitnější z dubového dřeva. Zároveň opraví i štětované úseky, vše by mělo být hotovo v říjnu. Na řadě dalších cest stavbaři budou dělat drobné opravy štěrkových cest nebo opravy živičných krytů vozovek.

Kvůli zpracování kůrovcové kalamity je nyní uzavřena modře značená cesta z Krakonošovy snídaně na rozcestí U Čtyř pánů. Omezení potrvá do konce června. Aktuální informace o uzavřených cestách turisté naleznou na webu správy KRNAP.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist