https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/opravy-knihovny-v-zatci-odlozily-hnizdici-jiricky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Opravy knihovny v Žatci odložily hnízdící jiřičky

15.6.2017 06:00 | ŽATEC (ČTK)
Podle starostky Zdeňky Hamousové (ANO) by radnice s rekonstrukcí mohla začít na podzim. Na budově knihovny je nyní asi 40 hnízd. Z pohledu ochrany životního prostředí nelze zahájit rekonstrukci fasády, protože by práce narušily hnízdění. / ilustrační foto
Podle starostky Zdeňky Hamousové (ANO) by radnice s rekonstrukcí mohla začít na podzim. Na budově knihovny je nyní asi 40 hnízd. Z pohledu ochrany životního prostředí nelze zahájit rekonstrukci fasády, protože by práce narušily hnízdění. / ilustrační foto
Žatec odložil rekonstrukci budovy knihovny. Uhnízdily se na ní jiřičky a stavební práce by je rušily. Radní kvůli hnízdícím ptákům zrušili výběrové řízení na zhotovitele rekonstrukce historické budovy v centru města. ČTK to včera řekl mluvčí radnice Tomáš Kassal. Žatec získal na opravu evropskou dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) 12 milionů korun.
 

"Oprava knihovny bude probíhat uvnitř i zvenku. Právě kvůli dotaci ale rekonstrukci nelze rozdělit na části a musí probíhat komplexně. Jenže kvůli ochraně ptáků není možné dělat novou fasádu," řekl ČTK Kassal.

Podle starostky Zdeňky Hamousové (ANO) by radnice s rekonstrukcí mohla začít na podzim. Na budově knihovny je nyní asi 40 hnízd. "Z pohledu ochrany životního prostředí nelze zahájit rekonstrukci fasády, protože by práce narušily hnízdění. A protože jiřičky vyvádějí mladé až třikrát po sobě, zahájit práce můžeme nejdřív až někdy na konci září," řekla Hamousová.

Radnice počítala s tím, že knihovna by mohla být opravená ještě letos. Posunutím prací se ale termín dokončení přesune na příští rok. "Problém už jsme konzultovali s poskytovatelem dotace, o dotaci bychom neměli přijít. Jen se rekonstrukce odloží," dodala starostka. Radnice zároveň vypíše nové výběrové řízení na zhotovitele.

Rekonstrukce knihovny omezí její provoz. Po dobu oprav bude přestěhována do náhradních prostor.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist