https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/orangutani-samice-z-ustecke-zoo-se-budou-stehovat-na-novy-zeland
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Orangutaní samice z ústecké zoo se budou stěhovat na Nový Zéland

7.8.2020 15:40 | ÚSTÍ N.L. (ČTK)
Samice orangutana Cantik v Zoo Ústí nad Labem.
Samice orangutana Cantik v Zoo Ústí nad Labem.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | Matěj Kynšt / Zoo Ústí nad Labem
Dvě orangutaní samice z ústecké zoologické zahrady čeká stěhování na Nový Zéland do zoo v Aucklandu. Informoval o tom mluvčí zoo Matěj Kynšt. Převoz třicetileté samice Ňuninky a její osmileté dcery Cantik se uskuteční za šest až devět měsíců. Ústecká zoo získá nový orangutaní pár, až postaví nový pavilon pro primáty, ten současný už nevyhovuje.
 

"Obě samice mají pro chov orangutanů obrovskou cenu. Snažili jsme se zajistit pokračování chovu u nás, ovšem současný pavilon orangutanů je již z dnešních měřítek nevyhovující," uvedl ředitel zahrady Roman Končel.

Vzniká sice projektová dokumentace na nový pavilon primátů, realizace ale bude časově náročná. "Proto nám bylo koordinátorem chovu doporučeno přesunout obě samice do vhodného chovného zařízení. Po dokončení nového pavilonu k nám budou přesunuti orangutani noví," doplnil ředitel. Koordinátor Lukáš Štěrba dodal, že půjde o osmiletého samce ze Španělska a sedmiletou samičku z Nizozemska.

Ňuninka se do zoo dostala se samcem Ňuňákem v roce 1989, oba asi jako dvouletá mláďata. Zahrada samce předloni v listopadu nechala utratit, protože trpěl rakovinou v pokročilé fázi.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist