https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/orsted-prodal-polovinu-obri-vetrne-elektrarny-v-britanii
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Orsted prodal polovinu obří větrné elektrárny v Británii Video

20.9.2018 00:14 | LONDÝN (ČTK)
Dánská energetická firma Orsted podepsala dohodu o prodeji podílu 50 procent ve větrné elektrárně na moři Hornsea 1, která je nyní ve výstavbě, investičnímu fondu Global Infrastructure Partners (GIP). / Ilustrační foto
Dánská energetická firma Orsted podepsala dohodu o prodeji podílu 50 procent ve větrné elektrárně na moři Hornsea 1, která je nyní ve výstavbě, investičnímu fondu Global Infrastructure Partners (GIP). / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Dánská energetická firma Orsted podepsala dohodu o prodeji podílu 50 procent ve větrné elektrárně na moři Hornsea 1, která je nyní ve výstavbě, investičnímu fondu Global Infrastructure Partners (GIP). Celková hodnota transakce činí 4,46 miliardy liber (12,8 miliardy Kč) a částka má být vyplacená mezi roky 2018 a 2020. Větrná farma Hornsea 1 má začít vyrábět elektřinu v roce 2020 a má být největší větrnou elektrárnou na moři na světě.
 

Elektrárna se nachází v Severním moři u pobřeží Anglie. Bude mít 174 větrných turbín a kapacitu 1218 megawattů (MW), což stačí na uspokojení poptávky jednoho milionu domácností v Británii, uvedl server CNBC.

Celková kapacita větrných elektráren na moři v Evropě se loni podle údajů organizace WindEurope zvýšila o 25 procent. Nově instalovaná kapacita loni činila 3,1 gigawattů (GW) a celková kapacita tak stoupla na téměř 15,8 GW.

Instalovaná kapacita větrných elektráren po celém světě loni dosáhla 539 GW. To bylo o 52,5 GW, tedy 11 procent, více než v roce předchozím. Jedničkou v nových instalacích byla Čína.reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist