https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ostrava-hleda-reditele-zoologicke-zahrady
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ostrava hledá ředitele zoologické zahrady

13.1.2021 16:52 | OSTRAVA (ČTK)
Zesnulý ředitel řídil ostravskou zoo 16 let, v organizaci pracoval na různých pozicích již od roku 1990. Patřil k nejuznávanějším světovým odborníkům, který zapojil ostravskou zoo do celosvětových programů záchranného chovu zvířat.
Zesnulý ředitel řídil ostravskou zoo 16 let, v organizaci pracoval na různých pozicích již od roku 1990. Patřil k nejuznávanějším světovým odborníkům, který zapojil ostravskou zoo do celosvětových programů záchranného chovu zvířat.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Ostrava ve výběrovém řízení hledá ředitele zoologické zahrady, která je příspěvkovou organizací města. Loni v srpnu totiž zemřel dlouholetý ředitel zoo Petr Čolas. Výběrové řízení bude mít dvě kola a přihlášky do prvního kola je nutné odeslat do 26. února, sdělila mluvčí magistrátu Andrea Vojkovská.
 

"V čele naší ostravské zoo chceme mít odborníka, který naváže na skvělou práci předchozího pana ředitele. Ten dokázal zvednout renomé ostravské zoo tak, že se pod jeho vedením stala respektovanou institucí mezinárodního významu na poli biodiverzity a ochrany přírody. Na sestavení kritérií do výběrového řízení jsme spolupracovali s Unií českých a slovenských zoologických zahrad. Nový ředitel by měl nastoupit k 1. dubnu tohoto roku," uvedla náměstkyně primátora Kateřina Šebestová (ANO).

Komise nejprve v prvním kole vybere uchazeče, kteří postoupí do druhého kola. V něm už budou muset představit vlastní vizi fungování a rozvoje zoo. Součástí druhého kola bude i vypracování psychologického profilu uchazečů.

Pro funkci ředitele je požadováno vysokoškolské vzdělání s minimálně pětiletou praxí na vedoucí pozici v prostředí zoologických zahrad nebo ochrany přírody. Ředitel by měl mít také manažerské, organizační, komunikační a prezentační schopnosti.

Přihlášky bude možné zasílat poštou či doručit osobně na podatelnu Magistrátu města Ostravy do 26. února do 13:00. Spolu s přihláškou musí uchazeči doložit životopis, svou koncepci rozvoje zoo, doklad o vzdělání a výpis z rejstříku trestů.

Zesnulý ředitel řídil ostravskou zoo 16 let, v organizaci pracoval na různých pozicích již od roku 1990. Patřil k nejuznávanějším světovým odborníkům, který zapojil ostravskou zoo do celosvětových programů záchranného chovu zvířat. Prosadil modernizaci pavilonů a za jeho působení se zahrada stala jednou z největších turistických atrakcí regionu.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist