https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ostrava-omezene-otevre-sberne-dvory-vznikaji-cerne-skladky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ostrava omezeně otevře sběrné dvory, vznikají černé skládky

2.4.2020 00:14 | OSTRAVA (ČTK)
Ostravský magistrát v omezeném režimu opět otevře sběrné dvory. Důvodem je to, že ve městě začaly vznikat černé skládky. Sběrné dvory byly uzavřeny v reakci na vládní vyhlášení nouzového stavu. Včera to řekla mluvčí Ostravy Andrea Vojkovská. V Opavě sběrné dvory obnovily provoz už včera.
 

Sběrné dvory se otevřou od 2. dubna. "Sběrné dvory byly uzavřeny v reakci na vládní vyhlášení nouzového stavu. Občané ale s nastávajícím jarem začali odkládat zejména objemný odpad na místa, která nejsou k tomu určená, a tím zakládat nepovolené skládky, proto se město rozhodlo sběrné dvory v omezeném režimu otevřít," uvedla náměstkyně primátora pro životní prostředí Kateřina Šebestová (ANO).

Provoz sběrných dvorů bude nyní upraven tak, aby byly dodrženy zásady bezpečnosti a ochrany zaměstnanců před šířením nákazy koronavirem. Například bude zkrácena otevírací doba. U čtyř velkých sběrných dvorů však bude zachován i víkendový provoz, ale jen dopoledne. "Občané budou do prostoru sběrného dvora vpuštěni jednotlivě, maximálně po dvou a budou dodržovat stanovený odstup. Musí být vybaveni ochrannou rouškou a nejlépe i rukavicemi," uvedla Šebestová.

Už od včera jsou v provozu tři sběrné dvory na území města Opavy. "V reakci na požadavky občanů a po dohodě s Technickými službami jsme se rozhodli od středy 1. dubna opět otevřít všechny městské sběrné dvory. Provoz sběrných dvorů bude nyní upraven tak, aby byly dodrženy hygienické zásady a zásady bezpečnosti a ochrany jak veřejnosti, tak zaměstnanců před šířením koronaviru," řekl náměstek primátora pro životní prostředí Michal Jedlička (KDU-ČSL).


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist