https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ostrava-pro-strazniky-poridila-dalsi-auta-na-plyn
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ostrava pro strážníky pořídila další auta na plyn

1.6.2018 00:10 | OSTRAVA (ČTK)
Jen v letošním roce Ostrava z městského rozpočtu na pořízení 21 kusů aut na alternativní pohon investuje 9,8 milionu korun. Dotace ze Státního fondu životní prostředí pro tento počet vozů činí více než dva miliony korun. / Ilustrační foto
Jen v letošním roce Ostrava z městského rozpočtu na pořízení 21 kusů aut na alternativní pohon investuje 9,8 milionu korun. Dotace ze Státního fondu životní prostředí pro tento počet vozů činí více než dva miliony korun. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Městská policie Ostrava ve středu získala dalších pět nových osobních aut s pohonem na CNG, tedy stlačený zemní plyn. Město tak pokračuje v ekologizaci vozového parku. Aktuálně už má k dispozici 42 vozidel s alternativním pohonem. Novinářům to ve středu řekl primátor Tomáš Macura (ANO).
 

Na CNG má město 34 vozidel a dalších osm aut má pohon na elektřinu. "V případě městské policie je naším cílem, aby všechny jejich služební automobily byly jen na CNG, nebo se jednalo o elektromobily," řekl Macura. Ještě letos na podzim bude podle něj strážníkům předáno dalších šest vozů. Počet nízko-emisních aut by tak letos měl být 48. Další chce město nakupovat v následujícím roce.

"Jen v letošním roce Ostrava z městského rozpočtu na pořízení 21 kusů aut na alternativní pohon investuje 9,8 milionu korun. Dotace ze Státního fondu životní prostředí pro tento počet vozů činí více než dva miliony korun," uvedla mluvčí radnice Andrea Vojkovská. Pořizovací cena vozidel je tak zhruba 11,8 milionu korun.

Na konci února už magistrát předložil novou žádost na příspěvek na nákup dalších 20 vozidel na alternativní pohon. Směřovat by opět měla nejen k městské policii, ale také do 11 městských obvodů. "Tři vozy budou na CNG, ostatní budou elektromobily. Projekt bude spolufinancován z Národního programu Životní prostředí," uvedla Vojkovská. V případě schválení žádosti o podporu, bude mít podle ní Ostrava v roce 2019 celkem 68 nízkoemisních aut.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist