https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ostravska-zoo-bude-hostit-mezinarodni-ochranarskou-konferenci
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ostravská zoo bude hostit mezinárodní ochranářskou konferenci

20.5.2024 11:01 | OSTRAVA (ČTK)
Ostravská zoologická zahrada bude v červenci hostit mezinárodní ochranářskou konferenci EAZA Conservation Forum 2024. Účastnit se jí bude více než stovka zástupců institucí z celého světa, sdělila mluvčí zahrady Šárka Nováková.
 
"Letošní jaro bude pro Zoologickou zahradu a botanický park ve znamení příprav mezinárodní konference EAZA Conservation Forum 2024. Tato významná ochranářská akce se bude v České republice konat vůbec poprvé a zoo na ní jako hostitelská instituce bude prezentovat své aktivity na záchranu nejohroženějších druhů," uvedla mluvčí.

Konference se uskuteční od 4. do 7. června. Součástí programu budou prezentace ochranářských aktivit, ale také workshopy, diskuze a výměna zkušeností mezi ochranáři nejen z celé Evropy, ale i dalších částí světa. "Je to pro nás velká čest a zároveň samozřejmě i velká zodpovědnost. Program jednání připravují kolegové z Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA), na nás je zajistit organizaci akce samotné, doprovodný program a samozřejmě předem připravit všechny materiály a podklady pro účastníky," uvedl ředitel zahrady Jiří Novák.

Dodal, že ochranáři přírody se kromě jednání budou moci seznámit nejen se zahradou a městem, ale zavítají například i na Kozmické ptačí louky. Obnovené louky s vybudovanými tůněmi od roku 2014 obývá stále více chráněných a ohrožených druhů, hlavně z ptáků, obojživelníků a hmyzu.

"Ochrana druhů se stala hlavním cílem Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií a jejích členů, mezi které patří od roku 1996 i Zoo Ostrava," uvedla mluvčí.

Mezinárodní konference se koná každé dva roky. Akci hostí vždy jedna z významných ochranářských institucí.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist